EESTEC AGH Kraków

Kim jesteśmy?

AGH Electrical Engineering and Computer Sciences Students’ Club to uczelniana organizacja studencka - apolityczna i non-profit - od lat prężnie działająca na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Stanowimy lokalny komitet ogólnoeuropejskiej organizacji studenckiej EESTEC, stąd częściej używamy naszej nieoficjalnej nazwy - EESTEC AGH Kraków.

Na Uczelni istniejemy nieprzerwanie od 1998 roku i choć wywodzimy się z Koła Naukowego Elektroników, to od 2009 roku działamy już w pełni samodzielnie. Szczególnie bliskie związki łączą nas ze studentami i władzami Wydziału Informatyki Elektroniki i Telekomunikacji oraz Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.

Do czego dążymy?

Będąc w EESTEC tworzymy organizację przełamującą bariery kulturowe, pozwalającą nawiązywać międzynarodowe przyjaźnie i dającą możliwość pracy w międzynarodowych projektach.

Stawiamy na rozwój młodych, aktywnych studentów kierunków elektrycznych i informatycznych - pomagamy im zdobyć wiedzę techniczną, poszerzyć swe horyzonty i rozwinąć cenne umiejętności miękkie.

Wierzymy, że działając wspólnie - nie ma dla nas rzeczy niemożliwych! :)

Jakie dajemy możliwości?

EESTEC to przede wszystkim doskonałe miejsce do poznania wielu pozytywnych, energicznych, otwartych osób.

Wspólnie realizujemy liczne projekty - zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym (wszystkie skierowanie do studentów). Każdy z nich stanowi dla nas okazję do rozwinięcia umiejętności związanych z pracą w zespole, zarządzeniem czasem i ludźmi oraz skutecznym planowaniem działań.

Działając w zespołach zdobywamy wiedzę z konkretnych dziedzin, np. z zakresu pozyskiwania środków finansowych albo publicznego przemawiania.

Swego rodzaju nagrodą za naszą aktywność w życiu EESTEC AGH Kraków jest możliwość wyjazdu za granicę na warsztaty naukowo-techniczne oraz na wymiany studenckie. Organizują je inne komitety lokalne EESTEC, znajdujące się w całej Europie - od Helsinek po Ateny, od Lizbony po Ankarę! Każdy wyjazd to sposób na poznanie “od podszewki” innych kultur i zobaczenie kawałka świata w nietuzinkowy sposób, a do tego zapoznanie się z zagadnieniami inżynierskimi w nieco luźniejszej formie. Jak? Choćby konstruując pojazdy napędzane energią słoneczną, programując gry na Kinect czy też budując katapulty...

Również i my - tu, na AGH - organizujemy podobne międzynarodowe warsztaty tematyczne dla członków EESTEC z innych komitetów. Możemy doświadczyć tej niesamowitej atmosfery nie opuszczając Krakowa!

Więcej informacji znajdziesz:

• na oficjalnej stronie EESTEC International - eestec.net