Targi Projektów Akademickich

Kilkukrotnie w ciągu roku akademickiego hol A0 wypełnia się różnorakimi stoiskami i studentami.
Przynajmniej raz dzieje się to za naszą sprawą w ramach kolejnej już edycji Targów Projektów Akademickich!

Idea odwróconych targów podczas których to studenci prezentują swoje prace, projekty, eksperymenty, a potencjalni pracodawcy mogą się im przyjrzeć jest bardzo atrakcyjna i cieszy się niemałym zainteresowaniem. Można bardzo łatwo się przekonać, że nie musimy na nic czekać – sami możemy się stać atrakcyjni na rynku pracy jeszcze w czasie studiów.

Miesiące przygotowań, nawiązywania współpracy, poszukiwania projektów do prezentacji dają zawsze ten sam skutek – można na własne oczy zobaczyć ilu ludzi z pasją studiuje na naszej uczelni i jak wiele można osiągnąć pracując i poszerzając wiedzę.

Jury ocenia projekty w dwóch kategoriach: Koła Naukowe i Wystawcy Indywidualni. Zwycięzcy i wyróżnieni w tej edycji targów:

W kategorii Kół Naukowych:

• pierwsze miejsce zdobyło KN BioMetr za skaner naczyń krwionośnych do nowoczesnych zastosowań autoryzacji biometrycznej,
  • wyróżnienie otrzymało Koło Naukowe Eko-Energia oraz Akademicki Klub Żeglarski AGH za AGH Solar Boat.
W kategorii wystawców indywidualnych:
  • pierwsze miejsce zajęli Jakub Stępak, Marcin Zieliński, Piotr Ociepka, Weronika Kleemann oraz Stanisław Chmiela za projekt Kraków pod ręką,
  • wyróżnienie otrzymał Tomek Demski za skafander nurkowy TPU.