EESTech Challenge po raz drugi!

Kwiecień rozpoczęliśmy dosłownie Wielką Datą - trzydniowym slow hackatonem o tematyce Big Data organizowanym w ramach pierwszego etapu międzynarodowego konkursu EESTech Challenge. Runda finałowa, w której weźmie udział zwycięski zespół odbędzie się już w maju w malowniczym Nowym Sadzie.
Była to druga edycja tego konkursu i możemy się pochwalić rosnącym zainteresowaniem - liczba zgłoszeń ponad dwukrotnie przekroczyła ilość miejsc.
Ponad 60 uczestników z różnych wydziałów Akademii Górniczo-Hutniczej przybyło by zmierzyć się z problemem postawionym przez naszego partnera - firmę SalesManago. Tym razem tematem były dane z Twittera.
Dlaczego slow? Uczestnicy zostali wprowadzeni w tematykę prelekcjami poprowadzonymi przez naszego partnera. Następnie w trzyosobowych grupach rozpoczęli pracę nad najbardziej zoptymalizowanym rozwiązaniem problemu. Mentorzy czuwali nad uczestnikami i w każdym momencie służyli swoją wiedzą i doświadczeniem, podkręcali zapał i pomagali rozpracowywać kolejne napotkane trudności.
Jak wielokrotnie stwierdzono, hackatony o tej tematyce to niezwykła rzadkość, stąd każdy uczestnik miał okazję wzbogacić się w nowe doświadczenia, zdobyć nowe umiejętności i wiedzę bezpośrednio od kompetentnych i pracujących w branży profesjonalistów.
Działania podzielono na trzy dni, po których nastąpiła prezentacja projektów i przyznanie nagród.
Zwycięska trójka (Zuzanna Szych, Michał Bugaj i Daniel Więsek) jedzie do Nowego Sadu gdzie będzie reprezentować Kraków w finale! Trzymamy kciuki i życzymy dobrej zabawy!