Soft Skills Academy 8

W codziennym życiu bezustannie napotykamy się na różnego rodzaju wyzwania. Sprostanie im nieraz wymaga od nas wiele wysiłku i czasu. Często spowodowane jest to trudnościami w porozumiewaniu się i pracy w grupie, czyli tak zwanymi umiejętnościami miękkimi, które pomimo swojej ogromnej przydatności, często są niedoceniane. Grupa odważnych ludzi, licząca ponad 100 osób, która chciała się sprawdzić w tej dziedzinie, czy też nauczyć się wykorzystywać kompetencje miękkie w praktyce, uczestniczyła w tygodniowych warsztatach Soft Skills Academy. W grudniowej aurze poznawali tajniki prezentacji, przygotowania się do niej i opanowania tremy. Uczestnicy pracowali w około dwunastoosobowych zespołach na ponad 20 warsztatach. Studenci dostali praktyczne wskazówki dotyczące pracy w grupie, a także bycia jej liderem. Dowiedzieli się jak wykorzystać różnice kulturowe, żeby się wzajemnie wzbogacić, a nie traktować ją jako barierę.

Warsztaty były prowadzone przez doświadczonych prelegentów oraz firmy partnerskie: Assa Abloy, Nokia, Ericsson i Sabre. Uczestnicy nauczyli się jak w magiczny sposób wydłużyć sobie dobę, czyli umiejętnie gospodarować czasem. Ważnymi aspektami warsztatów było także: prowadzenie negocjacji, oswojenie własnych emocji oraz skuteczne i efektywne metody nauki.

Studenci, którzy wzięli udział w 8 edycji Soft Skills Academy zorganizowanej przez EESTEC AGH KRAKÓW, wiedzą już jak wypracować najlepszą wersję siebie. Zdobyte przez nich doświadczenie w zakresie praktycznego wykorzystania kompetencji miękkich, nie tylko przyda się im w codziennym życiu, ale także zostanie docenione przez przyszłych pracodawców. Uczestnicy warsztatów mogą śmiało powiedzieć #BeSoftBeLucky!