EESTEC Spring Congress Kraków 2018

Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się dobrych kilka miesięcy temu – w końcu zorganizowanie noclegu, wyżywienia i atrakcji dla 300 osób z całej Europy to nie lada wyzwanie. Kilkunastoosobowy zespół działał na czele z szóstką koordynatorów:

• Małgorzata Szulc – Główny Organizator
  • Dominika Kwaśny – Koordynator ds. Promocji
  • Antoni Grzanka – Koordynator ds. nieoficjalnych uczestników i funu
  • Michalina Babraj – Koordynator ds. Logistyki
  • Zofia Franczyk – Koordynator ds. Finansów
  • Agata Skalska – Koordynator Kongresu Alumnych
Jeszcze raz dziękujemy za Wasze serce i wysiłek!

Czym jest kongres? Spotkaniem reprezentantów każdego komitetu, a działa ich w Europie 50! Oficjalni przedstawiciele uczestniczą w zebraniach (trwających po 10 godzin dziennie), podczas których przedstawiane są sprawozdania z rocznej działalności teamów projektowych, a także podejmowane wszystkie decyzje mające na celu rozwój organizacji. Przedstawiany jest również plan na najbliższy rok. Kluczowym momentem są wybory nowego zarządu – aplikujący kandydaci stają w ogniu pytań i muszą przekonać do siebie głosujących na nich przedstawicieli. W tym roku mamy przyjemność napisać, że jeden mandat obsadzony został przez naszą koleżankę – Paula Wesołowska została wybrana na vice prezesa od spraw wewnętrznych. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy powodzenia!

Po tygodniowych obradach nastąpił czas International Motivational Weekend. Tematem głównej imprezy było Polskie Wesele. Towarzystwo dopisało – przybyło ponad 300 osób! Polska kuchnia, muzyka “pod nóżkę” i tradycyjne trunki sprawiły, że zabawa trwała do przysłowiowego białego rana. Nie zabrakło oczywiście weselnych zabaw, których zasady odpowiednio zmodyfikowano by dopasować je do okoliczności. W ramach IMW miało miejsce również jeszcze jedno ważne wydarzenie – Kongres Alumnych, czyli osób, które aktualnie nie działają czynnie w organizacji, ale swoimi działaniami zapisały się w historii EESTECu. Przyjaźnie zawiązane podczas wspólnej pracy trwają nadal, a kongres to idealna okazja do spotkania się po raz kolejny. It was always about people.