Soft Skills Academy 10 – Wielkie święto umiejętności miękkich!

Już od 10 lat wspieramy i inspirujemy krakowskich studentów!
W dobie internetu, który daje nam dostęp do tak olbrzymiej ilości danych i elektronicznych kursów czy samouczków, mogłoby się wydawać, że zwykłe szkolenia powinny odejść do lamusa. W końcu przecież bez wychodzenia z pokoju można obejrzeć jak Pan Józio uczy efektywnego i produktywnego organizowania własnego czasu, Pani Agata tłumaczy jak pracować w grupie, a Państwo Kowalscy pokazują jak odnaleźć się na rynku pracy.
Zatem jak to możliwe, że z początkiem grudnia, ponad pół tysiąca osób, studentów krakowskich uczelni pojawiło się na jubileuszowej edycji Soft Skills Academy (29.11-8.12.2019) organizowanej przez EESTEC AGH Kraków?

Nic tak nie motywuje i nie uczy jak bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem, rozmowa, interakcja, wymiana doświadczeń i poglądów. Internetowe samouczki są bardzo wartościowym źródłem informacji, jednak ekran nie odpowie nam na pytanie, które właśnie w tym momencie przyszło nam na myśl, a samotna nauka o pracy w grupie trochę mija się z celem. Właśnie dlatego warto poświęcić kilka godzin, czasem nawet cały weekend, żeby dowiedzieć się nowych, wartościowych rzeczy, nabrać doświadczenia czy wyjść naprzeciw swoim obawom i lękom. Jak widać mnóstwo młodych ludzi korzysta z takiej okazji, by zainwestować w siebie zupełnie za darmo.
Tegoroczna, dziesiąta edycja warsztatów Soft Skills Academy pokazała, jak długą drogę przeszliśmy od czasu, gdy dekadę temu organizowane były pierwsze szkolenia. Jesteśmy pod wrażeniem, jak bardzo rozwinęło się to wydarzenie oraz jak wiele ono wnosi zarówno dla uczestników, jak i prelegentów.

40 warsztatów na przestrzeni 10 dni. 47 inspirujących prowadzących, którzy w przystępny i zrozumiały sposób przekazali swoją wiedzę i podzielili się doświadczeniem. Panel dyskusyjny z CEO krakowskich startupów. Wreszcie ponad 650 uczestników, słuchaczy, którzy z entuzjazmem i zaangażowaniem brali udział w prelekcjach i wykładach otwartych.
Pięknym zwieńczeniem jubileuszowej edycji było AnniverSSAry Party, w trakcie którego organizatorzy poprzednich edycji mieli okazję spotkać się ze swoimi „młodszymi” kolegami i powspominać „stare, dobre czasy”.

Soft Skills Academy pierwszą dekadę ma już za sobą. Przed nami jednak rysuje się wizja kolejnych „zielonych” lat, wartościowych i inspirujących edycji. Do zobaczenia za rok!