Rekrutacja 2016/2017

Nieodłącznym elementem każdego roku akademickiego jest zasilanie szeregów organizacji. EESTEC AGH Kraków ponownie łaknął okazji, by pozyskać nowych, pełnych energii i motywacji członków. Już druga połowa października rozpoczęła się bardzo aktywnie - robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by pokazać się na Uczelni nowym (i nie tylko!) studentom. Zorganizowaliśmy mnóstwo stoisk promocyjnych, między innymi w budynkach B1, D17 i D5, prezentowaliśmy naszą organizację podczas International Day, na Targach Organizacji Studenckich (TOS) oraz przedstawialiśmy EESTEC na najbardziej obleganych wykładach - to nie mogło przejść bez echa.Efekt? Musimy być naprawdę świetną organizacją i posiadamy niesamowite zdolności przekonywania - otrzymaliśmy stosy aplikacji! Podwojenie ilości członków niestety nie było możliwe, dlatego też zainteresowanych studentów zaprosiliśmy na drugi etap rekrutacji, który pozwolił nam wyłonić zwycięzców. W ciągu czterech dni Zarząd z asystą dotychczasowych członków spotkał się ze wszystkimi kandydatami. Podzieleni na grupki ochotnicy mieli przed sobą nie lada zadanie - stworzenie od zera koncepcji całkowicie nowego wydarzenia. Do akcji, pod postacią tajnych agentów, kilkukrotnie wkroczyli też “starzy” członkowie EESTECu. Dzięki temu mogli przyjrzeć się pracy kandydatów od wewnątrz - czasem podpowiedzieć, czasem przeszkodzić, a przede wszystkim pomóc Zarządowi w ocenie i wyborze “tych nowych”. W przerwach między grupami czas umilały gry i pogawędki z EESTECerami.Po miesiącu intensywnej pracy nad rekrutacją mamy wyniki. W tym roku do EESTECu dołączyło 59 młodych, pięknych, ambitnych i chętnych do działania członków. Nowo przyjęci studenci zostali wprowadzeni w tajniki organizacji podczas spotkania ogólnego, które odbyło się 7.11. Zaprzysiężeni EESTECerzy już od tej pory mogą ruszyć z kopyta - stoi przed nimi otworem kilka teamów projektowych (Design Team, IT Team, Team Social Media) oraz możliwość włączenia się w organizację zbliżających się wydarzeń (Soft Skills Academy 7 już za trzy tygodnie!). Nowi członkowie nie są oczywiście rzucani na głęboką wodę bez pomocy. Po raz kolejny ruszył tzw. mentoring, czyli zwierzchnictwo doświadczonych członków nad nowymi. EESTECer obyty z zasadami działania organizacji bierze pod swoje skrzydła kilku nowych, przekazuje im niezbędne informacje i zaraża EESTEC spirit, w wolnym tłumaczeniu: miłością do działania. Niewątpliwie świetną motywacją dla nas wszystkich będzie Weekend Motywacyjny, na który wybieramy się już 25.11. Mamy nadzieję, że odbędzie się on z jak największą ilością “świeżej krwi”, a dopiero co upieczeni EESTECerzy powrócą naładowani energią na pełen pasji, aktywny rok działania.