Przygotowania do Soft Skills Academy 7

Przed nami już siódma edycja Soft Skills Academy, czyli największego wydarzenia dotyczącego umiejętności miękkich w Małopolsce. W tym roku rozpocznie się ona z impetem, bo intensywnymi, dwudniowymi warsztatami HARD, które odbędą się w weekend 3-4 grudnia. Łącznie w ciągu całego tygodnia przeprowadzonych zostanie aż 37 warsztatów dotyczących m.in. efektywności, zarządzania czasem i energią, sztuki prezentacji i autoprezentacji i wiele, wiele innych. Krakowscy studenci bez wątpienia mają z czego wybierać! Przygotowania do SSA 7 rozpoczęły się już z końcem sierpnia - to wtedy koordynatorzy projektu spotkali się z Zarządem EESTEC AGH Kraków, by przeprowadzić burzę mózgów i ustalić wizję wydarzenia. Od tamtej pory małymi krokami powstawało wydarzenie rozpoznawalne w całym województwie i uwielbiane przez studentów - w końcu umiejętności miękkie są niezwykle istotne, a okazja do ich darmowego zgłębienia nie zdarza się często. Nasze zaangażowanie i praca zostały szeroko docenione, udało się uzyskać partnerstwo Miasta Krakowa oraz takich firm, jak Cisco i Ericsson. Patronat medialny objęły RMF MAXXX, Radiofonia oraz Radio17, a informacje o warsztatach znalazły się na telewizorach uczelnianych w całym Krakowie.Od początku roku akademickiego odbyło się 7 spotkań teamu, podczas których członkowie debatowali nad najważniejszymi kwestiami wydarzenia, takimi jak tematyka warsztatów, prelegenci czy promocja. Po zakończeniu rekrutacji do EESTECu do drużyny tworzącej wydarzenie dołączyli nowi, zmotywowani członkowie. Aktualnie w teamie znajdują się 49 osoby, które wkładają mnóstwo energii i serca, by SSA 7 było niesamowite i zapadło w pamięć wszystkim uczestnikom.

Ostatnie tygodnie stały pod znakiem intensywnej promocji - członkowie teamu wieszali plakaty na terenach uczelni wyższych w całym Krakowie, koordynatorzy udzielali wywiadów w rozgłośniach radiowych. Zorganizowano także cztery stoiska promocyjne na terenie AGH, przed budynkiem B1, w jego środku oraz w D17. Po ponad 3 miesiącach ciężkiej pracy zdecydowanie możemy ogłosić sukces - warsztaty poprowadzą niesamowici spece umiejętności miękkich, między innymi z takich firm, jak Infolet, Cisco, Ericsson, TEDxKraków, SKK i Treehouse Origin. Wydarzenie cieszy się wielkim zainteresowaniem, otrzymaliśmy łącznie aż 855 aplikacji! Największą uwagę przykuł wykład zamknięcia: Chemia międzyludzka, czyli jak budować trwałe relacje w życiu prywatnym i biznesie i warsztat 25 godzin na dobę, czyli jak zwiększyć swoją efektywność osobistą - na oba wydarzenia otrzymaliśmy ponad 400 aplikacji. Na warsztaty HARD w pierwszym etapie zgłosiło się 360 chętnych, z czego 80 uzupełniło zadanie w drugim etapie. Koordynatorzy zostali postawieni przed nie lada zadaniem - spośród tak wielu aplikacji musieli dokonać trudnego wyboru szczęśliwców, którzy już w dniach 3-9 grudnia wezmą udział w szkoleniach. Na podstawie kreatywności aplikacji oraz zaangażowania zainteresowanych wybrali, w zależności od warsztatów, kilkanaście lub kilkadziesiąt osób spośród kilkuset zgłoszonych. Wszystkim, którym udało się dostać na zajęcia bardzo gratulujemy i życzymy produktywnie spędzonego czasu. Jesteśmy pewni, że warsztaty przypadną Wam do gustu, a zdobyta wiedza i umiejętności zaowocują w przyszłości. Bądźcie czujni, wkrótce po zakończeniu Soft Skills Academy 7 opublikujemy relację z całego wydarzenia. :)