Co to jest?

Targi Projektów Akademickich to jednodniowe wydarzenie, skierowane do studentów, mające na celu umożliwienie im nawiązania kontaktów z biznesem i przemysłem. TPA ma wypełnić lukę i pomóc studenckim projektom. Targom Projektów Akademickich towarzyszą konkursy, m.in na najlepszy i najbardziej innowacyjny projekt.

IV edycja odbędzie się 24 maja 2017 roku w głównym gmachu Akademii Górniczo- Hutniczej A0.
Wydarzenie będzie mieć charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych osób. Trzecia edycja wydarzenia odbyła się 17 maja, udział wzięło ponad 30 projektów.

Podobnie jak przy pierwszej edycji, targi zakończyły się ogłoszeniem wyników konkursu na najbardziej innowacyjny projekt.

Zwycięska trójka to:
1 miejsce - β-BETA Sounding Rocket System - AGH Space Systems
2 miejsce - Explicit Motion
3 miejsce - JustTravel - SKN Telephoners.
Dla wystawcy

Jeżeli masz projekt i chcesz się nim pochwalić, to nie czekaj i zapisz się na Targi Projektów Akademickich!
Dzięki nam, możesz zostać zauważony.
Regulamin konkursu
Regulamin wydarzenia
Projekty

Autor: Seweryn Kwieciński
Indywidualny wystawcaProjekt piecyka gitarowego o nazwie "Darlington" został zainspirowany projektem innego pieca użytkownika elektrody Janka. Jednak pewne elementy tego projektu nie podobały mi się dlatego postanowiłem całą elektronikę zaprojektować od początku. Pierwsze eksperymenty opierały się na budowie przesteru oraz eliminacji szumów co okazało się nie lada wyzwaniem. Końcowo przester został oparty na strukturze znanego efektu Ibanez Tube Screamer z dodatkowymi modyfikacjami. Wejście wzmacniacza zbudowane na podstawie Marshalla MG10. Piecyk posiada 3 stopniową regulacje barwy dźwięku, filtr contour, możliwość grania "na czysto" oraz wyjściowy filtr górnoprzepustowy 4 rzędu. Końcówka mocy oparta jest na TDA7294 którą zasila ręcznie nawijany transformator. Zastosowany został głośnik gitarowy Celestion oraz obudowa z otworami dyfuzyjnymi.

Wszystkie informacje, opis projektu, schematy, zdjęcia oraz próbki dźwiękowe dostępne są na githubie.

Autor: Piotr Palczewski
Indywidualny wystawca


Przedmiotem projektu jest system wprowadzania tekstu z wykorzystaniem fal mózgowych EEG i EMG. Ma on na celu poprawienie jakości życia osób niepełnosprawnych w szczególności ludzi sparaliżowanych, którzy mają bardzo ograniczony kontakt ze światem zewnętrznym lub jego brak. Trzeba zaznaczyć, że jest to tylko pierwszy etap większego projektu, który ma za zadanie również w przyszłości zapewnić możliwość sterowania wózkiem inwalidzkim.
W obu przypadkach impulsy EEG oraz EMG będą rejestrowane za pomocą urządzenia EPOC+. Całość projektu jest finansowana przez Grupę Wolff.

Autor: Paweł Kłeczek
Indywidualny wystawca


Stworzony w MATLAB-ie program służy do określenia typu melanocytowej zmiany skórnej (np. popularnych "pieprzyków") na podstawie zdjęcia dermoskopowego jej powierzchni. Aktualnie algorytm wspiera rozpoznawanie czterech podstawowych typów zmian, w tym czerniaka złośliwego. Średnia trafność diagnoz stawianych przez system wynosi około 80%.

Artykuł opisujący założenia projektu.

Autor: Jarosław Michalik
Indywidualny wystawca


Steganografia - w odróżnieniu od kryptografii jest sztuką ukrywania samego faktu przekazu wiadomości.

Aplikacja HideMe udostępnia użytkownikowi dwie metody ukrywania informacji przy wykorzystaniu analizy obrazów. Informacja ukryta jest w zdjęciu, które użytkownik wybiera z galerii bądź też wykonuje z poziomu aplikacji. Następnie wpisuje tekst, który ma być ukryty. Dokonuje również opcjonalnie wyboru kanału (RGB) na którym informacja zostanie zapisana. Aplikacja wykonuje następnie odpowiednie procedury i tak przygotowane zdjęcie jest gotowe do wysłania emailem, przez Skype lub innym programem umożliwiającym wysyłanie plików do innego odbiorcy (warunkiem koniecznym jest brak kompresji zdjęcia w czasie wysyłki). W celu odsłonięcia ukrytej wiadomości użytkownik korzysta z opcji "SHOW" w aplikacji. Wybiera kanał, na którym zakodowano wiadomość i jeżeli jakaś informacja została ukryta - pojawia się ona w czytelnej formie na ekranie.

W kolejnych wersjach aplikacji będzie możliwość ukrycia w zdjęciu innego obrazu, a także ukrywanie informacji w dziedzinie dyskretnej transformaty cosinusowej. Użytkownik będzie mógł dobrać dla siebie odpowiednią metodę steganograficzną, by jak najlepiej chronić swoją prywatność i bezpieczeństwo podczas przekazu danych.

HideMe jest obecnie dostępne jedynie na platformę Android. Trwają prace nad implementacją na platformy Windows Phone i iOS.

projekt HideMe na github

Autor: Andrzej Jugowicz
Indywidualny wystawca


Dron w technologii tiltrotor wzorowany na jedynym tego typu samolocie wojskowym Bell-Boeing V-22. Konfiguracja ta wypełnia lukę i łączy możliwości helikopterów i tradycyjnych samolotów, pozwalając na pionowy start maszyny - a po obrocie układu napędowego na kontynuację lotu jak z wykorzystaniem powierzchni nośnych. Co ciekawe wiele z pojazdów latających znanych z filmów i gier sci-fi wzorowane było na tym koncepcie.

Projekt rozwijany od etapu pracy inżynierskiej - wykonano wtedy platformę do testowania systemu stabilizacji lotu, a kontynuowany podczas pracy magisterskiej - gdzie celem jest zbudowanie w 100% sprawnego, latającego prototypu.

W realizacji projektu wykorzystano oprogramowanie CAD/CAE, technologie druku przestrzennego oraz najnowsze rozwiązania z zakresu modelarstwa. Czy rozwijany przez 30 lat projekt V-22 uda przenieść się do skali mikro? Niewielu podjęło się tego wcześniej, ale biorąc po uwagę że to prawdopodobnie jest to technologia przyszłości, nie warto nie spróbować.

Autor: Michał Mysłek
Indywidualny wystawca


Projekt obejmuje zaprojektowanie, zaprogramowanie, skonfigurowanie i wykonanie układu do zapewnienia bezpieczeństwa osób oraz mienia. Na etapie projektowym przyjęto cztery podstawowe założenia, które są nadrzędne w procesie realizacji projektu:
1) intuicyjność i łatwość obsługi,
2) rozwojowość,
3) wysoka jakość przy możliwe zredukowanych kosztach,
4) wieloplatformowość.

System wyposażony jest w zestaw sensorów kontrolujących stan pomieszczeń, a główną rolę odgrywają dwa rejestratory - zewnętrzny i wewnętrzny - pozwalające na analizę obrazów pod kątem detekcji ruchu w sposób programowy lub sprzętowy. Każde wykrycie ruchu zostanie zakończone powiadomieniem użytkownika drogą mailową. Zagwarantowano bezpieczny przesył nagranych materiałów na zewnętrzne lub wirtualne nośniki pamięci. Liczność trybów pracy urządzenia zdeterminowała szeroką gamę zastosowań.

Obsługa aplikacji, zarządzanie zasobami, elementy automatyzacji i ustawienia systemu odbywają się z poziomu przeglądarki internetowej, przez co do podglądu obrazu oraz pulpitu sterowniczego otrzymamy dostęp zarówno z komputera, tabletu lub smartfona. Kamery posiadają zdolność obrotu w dwóch płaszczyznach. Komunikacja odbywa się w sposób zdalny, więc możliwa jest instalacja systemu w trudno dostępnych miejscach.

Autorzy: Sławek Potasz, Aleksander Michno
Indywidualny wystawca


Pierwszy na świecie Slider Wideo dla filmowców i fotografów sterowany z każdego smartphone'a: Windows Phone, iOS, Android. Umożliwia on tworzenie filmów poklatkowych. W kwietniu zajęliśmy projektem 2-gie miejsce w kategorii innowacja podczas Microsoft Imagine Cup.

www.extmotion.com
www.instagram.com/explicit_motion

Autorzy: Adrian Wojdat, Marcin Mąsior
Indywidualny wystawca


Naszym celem jest rozwiązywanie problemów przedsiębiorstw poprzez tworzenie wysokiej jakości narzędzi działających w chmurze oraz stworzenie platformy w której przyszli klienci przeglądając nasze aplikacje będą w stanie dopasować je do swojej firmy i znaleźć w nich gotowe rozwiązania które usprawnią jej prowadzenie, jak też znaczne przyspieszą zachodzące w niej procesy takie jak komunikacja czy realizacja projektów.

Nasz kanał na YouTube

Autorz: Michał Kluska, Adam Klimczak
Indywidualny wystawca


Projekt obejmuje wykorzystanie zwykłej kolorowej kamery do analizowania tętna oraz rytmu oddechowego osób znajdujących się w zasięgu obiektywu. Wykorzystując wiedzę z zakresu pogranicza fizjologii, anatomii oraz cyfrowego przetwarzania zarówno obrazów jak i sygnałów - stworzono użyteczne narzędzie o wielorakich potencjalnych zastosowaniach.

Śmierć łóżeczkowa, bezdech senny, wspomaganie służb bezpieczeństwa, rozmowy kwalifikacyjne i przesłuchania. To tylko mała namiastka tego, gdzie dodatkowe wiadomości mogą stanowić nie tylko cenny atut i ważną informację, ale mogą także decydować o życiu bądź śmierci.

Autorzy: Krzysztof Lam, Piotr Gadnicki
Indywidualny wystawca


Wykonaliśmy 8-kanałowy sterownik oświetlenia scenicznego. Sterownik opiera się na popularnym mikrokontrolerze AVR. Polecenia wysyłane są z PC przez Bluetooth za pomocą dedykowanej aplikacji. Sterownik pozwala na indywidualne, grupowe (kilka kanałów) i globalne (wszystkie kanały) kontrolowanie pracy oświetlenia na scenie poprzez zmianę programu (rozjaśnianie, miganie, zwykłe włączenie itp.), jego parametrów (np. czas rozjaśniania) oraz zmianę jasności świecenia.

Autorzy: Bartosz Widera, Michał Soida, Jakub Żak
Inywidualny wystawca


Miniatura robota przemysłowego, manipulator o czterech stopniach swobody. Projekt realizowany przy wsparciu Katedry Robotyki i Mechatroniki oraz firm zewnętrznych (Igus, Festo, Laserplast). Robot przeznaczony jest do reklamowania Wydziału i Uczelni oraz promowania mechatroniki wśród przyszłych studentów. Projekt został po raz pierwszy zaprezentowany podczas Dnia Otwartego AGH 2016, zadaniem urządzenia było rozdawanie cukierków odwiedzającym. Każdy z nich miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sterowania robotem.

Link do zdjęć

Autorzy: Bartosz Maludziński, Kamil Krycia, Mateusz Łubiarz, Łukasz Marczak, Jadwiga Król, Aleksandra Marczak
Inywidualny wystawcaProdukt, który chcemy zaprezentować to rozproszony system do bezprzewodowego sterowania urządzeniami elektrycznymi (w szczególności światłem). Pozwala on także na monitorowanie stanu urządzeń, a co za tym idzie pozwala na kontrolę poboru energii elektrycznej. System pracuje w topologii gwiazdy której centralnym punktem jest CCU (central Control Unit). Wierzchołkami są pojedyncze, miniaturowe urządzenia sterujące nazywane węzłami( nodes) i smartfony użytkowników systemu.

Sterowanie urządzeniami odbywa się z 4 różnych poziomów dostępu:
Pierwszy z nich to GUI aplikacji CCU, którą jest tablet z systemem Windows 7 lub wyższym. Aplikacja ta oprócz sterowania urządzeniami pozwala na dodawanie do systemu nowych węzłów lub usuwanie węzłów już istniejących w systemie. Drugim poziomem dostępu jest aplikacja webowa. pozwala ona na sterowanie i monitorowanie systemu dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja ta może mieć dowolna ilość użytkowników w ramach jednego systemu. Ponadto jedna domena internetowa może obsługiwać równolegle dowolną ilość systemów. Aplikacja ta została przygotowana na komputery i terminale mobilne.
Trzecim medium dostępowym jest aplikacja na terminale mobilne z systemem Android. Pozwala ona na kontrolowanie i monitorowanie systemu w przypadku gdy użytkownik znajduje się w bezpośredniej bliskości CCU (mniej niż 100 metrów od CCU). Została stworzona na wypadek utraty połączenia internetowego z CCU lub dla użytkowników którzy nie posiadają stałego dostępu do internetu Ostatnim rodzajem sterowania jest tradycyjne sterowanie manualne z pewnymi udogodnieniami. System monitoruje manualne włączniki np światła, więc zawsze zna aktualny stan urządzenia. Ponadto w programach węzłów zastosowano algorytm eliminujący puste kliknięcia włącznika.

Dodatkową funkcjonalnością systemu jest monitorowanie energii pobieranej przez urządzenia.

filmik1
filmik2
Prezentacja na Prezi

Autorzy: Wiktor Warchałowski, Aleksander Konior, Michał Misiek, Michał Kiełtyka
Indywidualny wystawca


W ciągu dnia każdy z nas bierze ok. 20 tysięcy oddechów, a wraz z nimi do organizmu ludzkiego dostają się szkodliwe dla zdrowia pyły i gazy.

Airly to sensor pyłu zawieszonego - urządzenie, które mierzy to, co niewidoczne dla ludzkiego oka. Nasz sensor bada jakość powietrza za pomocą metod dyfrakcji optycznej światła monochromatycznego (trzy frakcje pyłu), wysyła wyniki za pomocą najnowocześniejszych standardów Internet of Things na odległość kilku kilometrów oraz agreguje dane na serwerze. Projekt jest w fazie prototypu i zainteresowani są nim ludzie nie tylko z (zanieczyszczonego) Krakowa, ale z całej Polski i świata (Monachium, Indie).

Niesamowita jakość, dbałość o szczegóły i możliwość rozwijania czujnika o kolejne sensory to główne elementy, które wyróżniają nasz projekt.

Zdjęcia

Autorzy: Tomasz Frąk, Adrian Stępień, Sylwester Kurneta, Szymon Byrtek, Maciej Cierpiał, Łukasz Wojakowski, Sławomir Maderak
AERO Team


Zespół AERO TEAM ILK AGH to grupa studentów Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, zajmująca się projektowaniem i budową bezzałogowych systemów latających. Członkowie zespołu to nie tylko studenci jednego z najlepszych wydziałów mechanicznych w Polsce, ale również zapaleni modelarze i konstruktorzy, którzy mogą pochwalić się licznymi osiągnięciami na arenie krajowej i międzynarodowej. Są wśród nich między innymi Mistrzowie Świata, Europy i Polski. Pracują oni pod czujnym okiem prof. dr hab. inż. Tadeusza Uhla na Katerze Robotyki i Mechatroniki. Studenci postanowili połączyć naukę z pasją angażując się w różne projekty w tym zawody skierowane do młodych inżynierów branży lotniczej, a przede wszystkim udział w konkursach SAE Aero Design oraz New Flying Competition.

Facebook
YouTube

Autorzy: Piotr Zawodny oraz 50 innych osób
AGH Racing Team


Zespół AGH Racing powstał w 2012 roku, zrzesza studentów-pasjonatów motoryzacji, którzy gotowi są podzielić się swoją wiedzą i poświęcić wolny czas, by zbudować bolid oraz wziąć udział w zawodach Formuły Student. Celem zespołu jest budowa jednomiejscowego samochodu wyścigowego w stylu formuły. Projekt oraz w wykonanie pojazdu niemal w całości jest wynikiem pracy członków zespołu. Sam bolid jest oparty na konstrukcji stalowej ramy rurowej. Do napędu został użyty silnik z Hondy CBR 600 RR ze zmodyfikowanym osprzętem samochód posiada niezależne zawieszenie i pełną aerodynamikę. Dzięki użyciu lekkich materiałów takich jak aluminium i włókno węglowe waga samochodu wynosi zaledwie 245 kg co zapewnia mu przyśpieszenie do prędkości 100 km/h w mniej niż 4 sekundy.

Galeria na naszej stronie
YouTube

Autorzy: Bartosz Postulka, Marek Bocian, Karol Horosin, Tomek Palacz, Justyna Bzdoń, Adam Kurzak, Tomasz Fuchs, Jakub Rachucki, Robert Betka, Filip Stachowicz, Bartosz Moczała, Michał Misiek, Aleksander Guzik, Jakub Dudek-Piskorski, Radosław Bardo, Przemek Drożdż, Dawid Gacek, Błażej Zieliński, Jakub Kosidło, Artur Biernat, Jarosław Konik, Grzegorz Wojcieszek
AGH Space Systems


The goal is to provide an universal platform for testing various subsystems in an extreme environment. The overall Sounding Rocket system is composed of many components, a structure, control system, and recovery system that protects the vehicle during descent. There is a specially developed payload module to provide safe housing for various onboard experiments.

Galeria
YouTube

Autorzy: Jakub Bernady, Bartosz Irzyk, Paweł Kazimierowicz, Kacper Żuk
SKN Telephoners


PassTyper jest prostym, mobilnym menedżerem haseł. Składa się z dwóch elementów. Aplikacji, która generuje unikalne, bardzo silne hasła i przetrzymuje je w sposób zaszyfrowany. Oraz z zrobionego i zaprogramowanego przez nas klucza USB, pozwalającego w sposób całkowicie bezpieczny przesłać dane na dowolne urządzenie z interfejsem USB.
Wystarczy zapamiętać jedynie master hasło do aplikacji, aby cieszyć się bezpiecznym miejscem do przechowywania swoich danych. Bezpieczeństwo przechowywania zapewnione jest dzięki szyfrowaniu AES-256 oraz PBKDF2.

Łączność między urządzeniami zapewniona jest dzięki technologii Bluetooth LE. Obecnie mamy działającą aplikację na Androida oraz dopracowujemy aplikację na iOSa.

Nasz pomysł i realizacja wygrały hackaton BrainCode2016 organizowany przez allegro.tech.

Facebook
Twitter
YouTube

Autorzy: Szymon Flakus, Szymon Bar, Mateusz Ziarko, Mirosław Szewczyk
SKN Telephoners


Celem projektu było stworzenie funkcjonalnego systemu alarmowego, zbudowanego z tanich, powszechnie dostępnych komponentów.
Stworzony przez nas system alarmowy oparty jest na platformie Raspberry Pi 2 B+. Połączenie skryptów w języku Python i kilku czujników pozwoliło nam uzyskać prosty system z powiadomieniami wysyłanymi do użytkownika. Zastosowane czujniki to kontaktron (wykrywający otwarcie drzwi/okien) i pasywny czujnik podczerwieni. Z urządzeniem użytkownik komunikuje się za pomocą prostej klawiatury, a rolę GUI pełni wyświetlacz LED. System występuje w dwu wariantach: podstawowym oraz rozszerzonym. Podstawowa wersja zawiera wszystkie w/w komponenty, powiadomienia odbywają się drogą e-mail. W rozszerzonej wersji dodatkowo zintegrowaliśmy kamerę z naszym systemem tak, aby po wykryciu ruchu na karcie SD pojawiły się zdjęcia oraz zapis video z zarejestrowanym naruszeniem integralności systemu. Możliwy jest również podgląd video w obrębie sieci lokalnej. Powiadomienia w tej wersji wysyłane są za pomocą SMS lub e-mail.

Zdjęcie

Autorzy: Amadeusz Masny, Miłosz Śliwiński, Anna Wójcik, Aleksandra Furgała
SKN Telephoners


Projekt i realizacja anteny kierunkowej typu Yagi-Uda na pasmo 2.4 GHz. Cel jaki przed sobą postawiliśmy to zbudowanie anteny jak najlepszej jakości za jak najmniejsze pieniądze. Symulacje zostały wykonane w środowisku 4nec2. Antena ma posłużyć do kontynuacji zmagań z testami penetracyjnymi sieci bezprzewodowych.
Testy anteny zostały przeprowadzone w środowisku bardzo interferencyjnym, jednakże uzyskaliśmy zasięg kilku kilometrowy (4-5[km]). Testy profesjonalnym sprzętem jeszcze się nie odbyły, szukamy możliwości wypożyczenia i sprawdzenia anteny w środowisku górskim (bardzo mało zakłóceń). Posiadamy porównanie wyników z antenami dookolnymi.

Autorzy: Patryk Serek, Kacper Żuk, Paweł Kazimierowicz, Bartosz Irzyk
SKN Telephoners


JustTravel to aplikacja mobilna, która pozwala na poruszanie się komunikacją miejską bez konieczności własnoręcznego kupowania i kasowania biletu. Działa ona w oparciu o technologię Bluetooth Low Energy (BLE). Smartphone odbiera sygnał od beaconów BLE umieszczonych w autobusach i tramwajach. Gdy użytkownik wejdzie do pojazdu i tym samym znajdzie się z zasięgu działania beaconów, aplikacja automatycznie kupi mu bilet. Przewiduje się, że aplikacja będzie stanowić spore ułatwienie dla osób, które korzystają z biletów czasowych i jednoprzejazdowych, gdyż osoby te nie będą musiały pamiętać o ich każdorazowym zakupie i kasowaniu. Bilet to unikalny QR kod, który jest generowany przez serwer i wysyłany do aplikacji. JustTravel kupuje bilet w zależności od profilu użytkownika (bilet normalny lub ulgowy) oraz od czasu podróży. Obsługuje również przesiadki, bez konieczności kupowania nowego biletu.

Autorzy: Marcin Skalski, Grzegorz Łaganowski oraz 12 innych osób
KN BIT


Społecznościowa aplikacja webowa pozwalająca na tworzenie i dołączanie do wydarzeń tworzonych przez zarejestrowanych użytkowników. W zamyśle ma wspomagać w interesujący sposób zarządzanie nimi (m.in. geolokalizacja). Jest przeznaczona dla wszelkich grup użytkowników chcących znaleźć ludzi z podobnymi zainteresowaniami z którymi mogliby odbyć miłe spotkanie w ramach danego wydarzenia. Wydarzenia mogą mieć różny charakter (m.in. sportowy, naukowy, imprezowy itp.)

Autorzy: Joanna Roczniak, Alicja Szlachta, Beata Selwa, Joanna Świetlik, Kajetan Lipensky, Paweł Inglot, Rafał Walski, Vadym Perepeliak, Łukasz Cynarski, Maciej Hełmecki, Andrzej Maj, Jakub Sobyra, Marcin Skowron, Tymoteusz Machowski, Arkadiusz Zając, Katarzyna Gąsiorowska, Magdalena Stachoń, Kamil Borowiec
KN BIT


Aplikacja mobilna na Androida służąca do informowania o naszych znajomych, którzy znajdują się w najbliższej okolicy. Jej zadaniem jest zapobieganie sytuacjom, w których dwie znające się osoby znajdują się blisko siebie i chciałyby się spotkać, lecz nie wiedzą o tej możliwości (na przykład z powodu dużego zatłoczenia).

Obecna podstawowa wersja aplikacji opiera się na kontach użytkowników, a do listy znajomych można dodawać osoby korzystające z serwisu. Trwają jednak prace nad rozszerzoną wersją aplikacji, gdzie będzie również możliwość wygodnego zalogowania się przy pomocy konta Google lub Facebook. Aplikacja ponadto posiada wygodny interfejs, dyskretne powiadomienia oraz zapewnia bezpieczeństwo danych (lista znajomych, obecne położenie). Dodatkowo umożliwia proste w obsłudze przeglądanie lokalizacji naszych znajomych na mapie.

Autorzy: Dominik Przepióra, Monika Kołtunik, Kamil Osuch, Piotr Gawryś, Marek Kaput, Łukasz Kaźmierczak, Mateusz Woś, Dawid Prokopek, Łukasz Miśkiewicz, Maciej Sudoł, Mateusz Wydmański, Paweł Grochola, Marcin Zieliński, Miron Markowski, Dawid Tomasiewicz, Dawid Dański, Maria Dziok, Katarzyna Kosiak, Maksymilian Wojczuk, Krzysztof Morawiecki, Wojciech Lonkoczy, Anna Wójcik
KN BIT


Aplikacja mobilna umożliwiająca wcielenie się w postać łowcy potworów. Gracz porusza się po wybranym terenie, mając ze sobą telefon z odbiornikiem GPS, w poszukiwaniu celów do zneutralizowania. Potwory generowane są na mapie, w miejscach i środowiskach odpowiadających ich charakterystykom. Możliwa jest współpraca między graczami przy próbie pokonanie potwora. Gracze posiadają własny ekwipunek i umiejętności. Celem gry jest zdobywanie nowych przedmiotów i zwiększanie siły postaci.

Dodatkowe informacje:
Serwer gry tworzony jest w oparciu o architekturę REST-ową, przy użyciu między innymi Javy 8, frameworku Spring, mapowania obiektowo-relacyjnego Hibernate. Stronę mobilną zaimplementowano w Android SDK. Projekt realizowany jest w ramach sekcji koła naukowego BIT "Akademia Gier Komputerowych" (AGK). Przyjęta metodyka wytwarzania oprogramowania to Scrum. Planowane jest umieszczenie aplikacji w markecie "Google Play".

Autorzy: Daniel Adamczyk, Barbara Kapica, Marcin Misiurewicz, Krzysztof Mikulec
KN Inżynierii Akustycznej


Celem projektu było stworzenie efektów dźwiękowych do istniejącej gry komputerowej, z gatunku first-person shooter – „Open Arena”, wydawanej na licencji open-source. Oryginalne dźwięki zostały zastąpione nowymi, nagranymi przez autorów pracy. Nagrania zostały wykonane w różnych pomieszczeniach, przy użyciu wielu narzędzi tak, aby osiągnąć jak najbogatsze brzmieniowo efekty. Otrzymany materiał został przyporządkowany do kategorii mających zastosowanie w grach z gatunku „shooter”. Autorzy projektu chcieli wykazać jak duże znaczenie w produkcjach multimedialnych ma szata dźwiękowa, jednocześnie jak przy jej użyciu można wpłynąć na przesłanie i ładunek emocjonalny treści zawartej w grze.

Autorzy: Agata Halińska, Asia Maraszek i 37 innych osób
Eko-Energia i AKŻ


AGH Solar Boat to międzywydziałowy projekt łączący pasjonatów żeglarstwa i energetyki słonecznej. Łódź zasi¬lana energią elek¬tryczną stanowi poważne wyzwanie kon¬strukcyjne, całkowita budowa kadłuba zostanie przeprowadzona na terenie AGH. Celem projektu jest stworzenie konkurencyjnej łodzi, dzięki minimalizacji oporów w postaci zastosowania hydroskrzydeł, która weźmie udział w międzynarodowych zawodach łodzi solarnych Solar 1 Monte Carlo Cup w 2017 roku.

Nasza strona

Autorzy: Agnieszka Fałat, Michał Fałowski, Radosław Kot, Franciszek Kusiak, Maciej Michalski, Adam Pieruszka, Adrianna Ratecka, Aleksandra Struska, Maciej Żołądek
Eko-Energia


Co bardziej towarzyszy człowiekowi jak nie ruch? Każdego dnia statystyczny Polak robi około siedmiu tysięcy kroków: idąc na uczelnie, idąc do pracy, wyruszając na zakupy czy po prostu spacerując. A przecież każdy mały krok dla człowieka może stać się wielkim krokiem dla energetyki. Dlatego też postanowiliśmy wykonać płytkę podłogową, która będzie wytwarzała energię elektryczną z nacisku stóp przechodzących przez nią osób, a powstały w ten sposób prąd będzie zasilał umieszczone w niej lampki LED.

YouTube

Autorzy: Agata Kasprzak, Kamil Juśko, Damian Pietrzak, Marzena Połeć, Ewa Żeleńska-Olczak, Piotr Stopa
KN Hydrogeologii HYDRO


Projekt, którego celem była budowa modelu fizycznego przepływu wód podziemnych, a tym samym migracji zanieczyszczeń w ośrodku gruntowo-wodnym, umożliwia prostą wizualizację tych procesów. Model ten ukazuje sposoby migracji zanieczyszczeń w ośrodku zbudowanym z warstw gruntu o różnych parametrach filtracji. Składa się on z trzech warstw piasków o różnym uziarnieniu oraz trzech nieciągłych warstw słabo puszczalnych. Parametry filtracyjne poszczególnych warstw piasków zostały określone laboratoryjnie z wykorzystaniem rurki Kamieńskiego. W projekcie umieszczono 7 studni zafiltrowanych, w tym dwie artezyjskie, oraz jedno nieszczelne szambo. Na modelu znajdują się także rzeka oraz jezioro o dobrej więzi hydraulicznej z warstwą wodonośną. W projekcie przedstawiono różne możliwości zanieczyszczenia wód podziemnych, m.in. poprzez nieszczelne szambo, zanieczyszczenie wody w studni, bądź zanieczyszczenia pochodzące bezpośrednio z powierzchni terenu i infiltrujące w głąb ośrodka wraz z opadami atmosferycznymi. Projekt ma charakter dydaktyczny, gdyż umożliwia zrozumienie procesów zachodzących w warstwie wodonośnej. Skierowany jest głównie do studentów, którzy po raz pierwszy mają styczność z hydrologią i hydrogeologią. Model ten wykorzystywany jest również w celu przeprowadzenia warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, tłumacząc im nie tylko podstawowe procesy zachodzące w przyrodzie, ale również podnosząc ich świadomość ekologiczną.

Filmik

Autorzy: Julia Radwan-Pragłowska, Łukasz Janus
Koło Naukowe Chemików - Sekcja Biotechnologii


Projekt CCA - carbon/chitosan aerogel dotyczy nowoczesnych chitozanowych matryc aerożelowych dla katalizatorów metalicznych służących do wielokrotnego przeprowadzania różnorodnych reakcji chemicznych, m.in redukcji związków organicznych np. uwodorniania estrów kwasów tłuszczowych. W ramach projektu opracowano ekologiczną metodę tworzenia innowacyjnych nośników katalizatorów metalicznych rozproszonych na matrycy węglowej powstałej w wyniku pirolizy aerożelu chitozanowego o różnych kształtach, w zależności od zastosowania. Struktura proponowanych matryc zbudowana jest warstwowo z licznymi porami, warstwy połączone są ze sobą włóknami węglowymi, dzięki czemu osiągnięto równomierne rozproszenie centrów metalicznych w aerożelu. Takie rozwiązanie pozwala na znaczące wydłużanie czasu kontaktu reagentów z katalizatorem, co przyspiesza reakcje i zwiększa ich efektywność.

Zdjęcia

Autorzy: : Bartosz Zborowski i 60 innych osób
PRz Racing Team


Celem projektu jest szkolenie nowego pokolenia inżynierów światowej klasy, poprzez zaprojektowanie oraz skonstruowanie bolidu wyścigowego w oparciu o regulamin zawodów Formula Student, będących aktualnie jednymi z najtrudniejszych zmagań studenckich na świecie. Projekt jest bardzo interdyscyplinarny. Łączy w sobie zastosowanie nauk stricte technicznych, jak budowa maszyn, mechanika, mechatronika z dziedzinami takimi jak ekonomia, marketing, finanse czy Public Relations, a najlepsze zespoły mogą liczyć na zatrudnienie w szeregach teamów F1.

Facebook
Dla firmy

Ideą przyświecającą organizacji Targów Projektów Akademickich jest budowanie pomostu współpracy pomiędzy przedstawicielami świata biznesu i przemysłu oraz środowiskiem akademickim.

Jest to doskonała okazja dla naszych wystawców do tego, aby pozyskać szansę na rozwijanie swoich projektów, natomiast przedsiębiorcy, którzy nas odwiedzą poznają najzdolniejszych studentów Akademii Górniczo- Hutniczej oraz gości z innych uczelni, którzy dają dowód swoich umiejętności w formie zaprezentowanych projektów.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w naszym wydarzeniu w charakterze odwiedzającego. Prosimy o wcześniejsze poinformowanie organizatorów, jeżeli wyrażą Państwo chęć uczestniczenia w naszym przedsięwzięciu, abyśmy mogli przygotować się na państwa przybycie, a także przekazać tę wiadomość wystawcom.

Dzięki licznym patronom, nasze wydarzenie będzie widoczne w wielu mediach, co stanowi również niesamowitą reklamę dla Państwa firmy, jeśli zdecydują się Państwo na współpracę z nami.

Jeżeli wyrażają Państwo chęć podjęcia takiej współpracy w ramach projektu, prosimy o kontakt z naszym koordynatorem ds. Fundraisingu Bartoszem Olej poprzez adres: bartosz.olej@eestec.pl.

Partnerzy
Patroni Strategiczni
Patroni Honorowi
Patroni MedialniOrganizator:
Kim jesteśmy?
Kontakt:
tpa@eestec.pl
EESTEC AGH Kraków to uczelniana organizacja studencka od lat prężnie działająca na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Szczególnie bliskie związki łączą nas ze studentami i władzami Wydziału Informatyki Elektroniki i Telekomunikacji oraz Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.

EESTEC AGH Kraków to przede wszystkim doskonałe miejsce do poznania wielu pozytywnych, energicznych, otwartych osób. Wspólnie realizujemy liczne projekty zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym. Każdy z nich stanowi dla nas okazję do rozwinięcia umiejętności związanych z pracą w zespole, zarządzeniem czasem i ludźmi oraz skutecznym planowaniem działań.
Koordynatorzy Targów Projektów Akademickich:
Koordynator główny Przemysław Koszałka -przemyslaw.koszalka@eestec.pl
Koordynator ds. fundraisingu Bartosz Olej -bartosz.olej@eestec.pl
Koordynator ds. projektów Agata Frątczak -agata.fratczak@eestec.pl
Koordynator ds. logistyki Justyna Mila -justyna.mila@eestec.pl
Koordynator ds. promocji Aleksandra Pawełek -aleksandra.pawelek@eestec.pl